GENÇ BELEDİYESİ

Başkan Tartar, görevine başladı
25.06.2024

Eski Başkan Mehmet Zeki Dirik'ten görevi teslim alan Genç'in yeni Belediye Başkanı Kemal Tartar, 'Cenab-ı hak akıbetimizi hayırlı kılsın. Memleketimize ve insanlarımıza en güzel hizmetler yapmayı nasip etsin. Tek derdimiz halkımıza hizmet etmek olacak' dedi

31 Mart 2024 mahalli idareler seçiminde Yeniden Refah Partisinden Genç İlçe Belediye Başkanı seçilen Kemal Tartar, yeni seçilen belediye meclis üyeleri ile birlikte İlçe Seçim Kurulu'na giderek mazbatasını aldı.

Başkanlık mazbatasını alan Kemal Tartar ve encümenleri daha sonra belediye hizmet binasına geldi. Burada eski Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik ve belediye çalışanları tarafından çiçeklerle karşılanan Tartar, yeni görevini alkışlar eşliğinde devraldı.

Dirik: “Allah yar ve yardımcınız olsun”

Devir teslim töreninde konuşan eski Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, “5 yıllık görev süremiz boyunca güzel eserlere imza atmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bugün de başımız dik bir şekilde makamı devrediyoruz. Seçimin kazananı olur ve birde kaybedeni olur. Kazanmak ne kadar büyük bir şeref ise onurunla kaybetmekte büyük bir şereftir. Ben bir kez daha halkımızın verdiği karara büyük bir saygı duyduğumu ifade ederek sizlere başkanlık göreviniz boyunca başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun inşallah. 5 yıllık görev sürem boyunca çalıştığım görev arkadaşlarımdan da helallik istiyorum. Rabbim, Kemal başkana ve çalışma arkadaşlarına başarılı hizmetler yapmayı nasip etsin inşallah” dedi.

Tartar: “Halkımızın gönlüne girmeyi Allah'ın izniyle başaracağız”

Görev süresi boyunca tek dertlerinin Genç halkına güzel ve hayırlı hizmetler yapmak olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Kemal Tartar, “Bugün itibari ile bismillah deyip başladığımız görevimizde bizleri karşılayan ve medeni bir şekilde görevi devreden başkanımız Mehmet Zeki Dirik'e öncelikle çok teşekkür ediyorum. Bizler, halkımıza hizmet etmeyi amaç gütmüş kadrolar olarak Zeki başkanın bıraktığı yerden hizmetleri devam ettirip halkımızın gönlüne girmeyi Allah'ın izniyle başaracağız. Bugün itibariyle Genç ilçesinde siyasi parti terimini bir kenara bırakacağız ve bir kamu görevi gören kurum gibi hareket ederek sadece halkımıza en güzel hizmetleri nasıl götürürüz onun derdinde olacağız. Görevler ve makamlar gelip geçicidir. Bizler, görev süremizde halkımızın hayır duasını alma gayretinde olacağız. Cenab-ı hak akıbetimizi hayırlı kılsın. Memleketimize ve insanlarımıza en güzel hizmetler yapmayı nasip etsin” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından eski Başkan Dirik, belediye mührünü Başkan Kemal Tartar'a takdim etti. Program, Başkan Tartar ve yeni seçilen belediye meclis üyelerinin hatıra fotoğrafı çektirmelerinin ardından sona erdi.