Bize Ulaşın
0 (426) 411 30 10

İlçe genelindeki park, bahçe ve yeşil alanlarda çim biçme, yabancı otla mücadele, temizlik ve bakım çalışmaları başladı.Genç Belediyesi'ne bağlı, Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlükleri, İlçe genelindeki park, bahçe ve yeşil alanlarda çim biçme, yabancı otla mücadele, temizlik ve bakım çalışmaları başlattı.

 

Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik´in talimatıyla harekete geçen ekipler, Yaz mevsiminin yaklaşmasıyla ortaya çıkan çim ve yabani otların temizliği için yoğun mesai harcıyor.

Park, bahçe ve çocuk oyun alanlarının yanı sıra sokak ve caddelerde çalışmalar gerçekleştirilen ekipler, yabani ot temizliğiyle, çiçek ve ağaçların daha kolay büyümesini sağlarken, ilçe daha estetik bir görünüme de kavuşturuluyor.

Başkan Dirik, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; "Park, bahçe, kaldırımlar, okul bahçelerimiz, refüjler ve mesire alanlarında çim biçme ve yabani ot temizliklerini aralıksız sürdürüyoruz. Belirlenen program dahilinde ekiplerimiz şehrimizin çehresini değiştirecek. Çalışmalarımız yaz mevsimi boyunca devam edecek, halkımıza daha estetik park, bahçe ve mesire alanları oluşturacağız"